ԵՏՀ նախարար Վալերի Կորեշկովի այցը «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիա
2013թ.-ի մայիսի 23-ին, ԵՏՀ (Եվրասիական Տնտեսական Հանձնաժողով) նախարար Վալերի Կորեշկովը, Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում, այցելեց նաև «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիա:
Ուղեկցող պատվիրակության հետ միասին նա ծանոթացավ լաբորատորիայի գերժամանակակից սարքավորումների հնարավորություններին և գործառույթներին:
Վ. Կորեշկովը, ով 14 տարի եղել է ստանդարտացման, չափագիտության և հավաստագրման (երեք հիմնական գործիքները, որոնց վրա հիմնված է որակի ապահովման և վերահսկման գործունեությունը) կոմիտեի նախագահը, հետևյալ կերպ գնահատեց լաբորատորիայի հնարավորությունները.
«Սա գերազանց լաբորատոր համալիր է, որը հսկայական ներուժ ունի Հայաստանի հանրապետությանը ծառայելու համար և այս ձեռքբերումը անհրաժեշտ է հնարավորին չափ արագ կերպով օգտագործել՝ բնակչությանը մատակարարվող սննդի անվտանգության և առողջության պահպանման համար: Նոր սկզբունքային մոտեցումները, ժամանակակից սարքավորումները և արհեստավարժ աշխատակազմը նախադրյալներ են ստեղծում միջազգային ճանաչման, արտահանման և տեղական արտադրողների մրցունակության համար»:

The visit of EEC Minister Valery Koreshkov to "FDA Laboratory" LLC
On 23 May 2013 EEC Minister Valery Koreshkov, during his working visit to Armenia, visited the analytical laboratory "FDA Laboratory" LLC.
Accompanied by his delegation, he learned about the features and functions of modern lab equipment of "FDA Laboratory" LLC.
Here's how Koreshkov V., the man who was the chairman of Standardization, Metrology and Certification Committee (three major instruments on which the activities of quality assurance and quality control are founded) for 14 years, assessed the capacity of the laboratory:
"This is an excellent laboratory complex with great capacity to work for the greater good of the Republic of Armenia. Expedient measures should be taken to start its operation for providing the citizens with healthy and safe food. New conceptual approaches, advanced equipment and professional staff offer opportunities for international recognition and enforcement of export competitiveness of local producers."