Տեղական լաբորատորիաների հանդիպումը «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ում
«Էկոգլոբ ՍՊԸ»-ն Գերմանիայի Ֆիզիկատեխնիկական դաշնային տեսչության (PTB Ազգային չափագիտական ինստիտուտ) Միջազգային տեխնիկական համագործակցության (International Technical Cooperation) ծրագրի շրջանակներում 2013թ. նոյեմբերի 8-ին կազմակերպեց լաբորատորիաների ցանցի հերթական հանդիպումը, որն այս անգամ տեղի ունեցավ «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիայում:
Կոնֆերանսը վարում էր վերոնշյալ ծրագրի կողմից հրավիրված միջազգային փորձագետ, PTB ներկայացուցիչ Քրիստի Ֆրյոզեն:
Ներկա էին ՀՀ մի շարք լաբորատորիաների նեկայացուցիչներ. Ստանդարտների ազգային ինստիտուտի լաբորատորիա, «Նարեկ» գիտահետազոտական կենտրոնի լաբորատորիա, «Մավաս Գրուպ», «Ստանդարտ դիալոգ», «Դարմանթեստ լաբորատորիս» և այլն:
Հանդիպման հիմնական նպատակն էր քննարկել արդի խնդիրները, որոնք առկա են գրեթե բոլոր լաբորատորիաներում, գտնել դրանց լուծումները և կարճ ժամանակահատվածում փորձել իրականացնել դրանք: Մասնավորապես քննարկվող հարցերից էր լաբորատորիաների ստանդարտ լուծույթների, գազերի, մանրէաբանական միջավայրերի և նման այլ որակյալ ու մատչելի պարագաների ձեռքբերման խնդիրը:

The meeting of local laboratories in "FDA Laboratory" LLC
“Ecoglobe” LLC, within the framework of International Technical Cooperation program of German PTB, organized a laboratory network meeting, which was held at "FDA Laboratory" LLC on November 8, 2013.
Conference was conducted by invited international expert and representative of PTB - Christy Froese.
Representatives from several Armenian laboratories attended the meeting: laboratory of the National Institute of Standards, "Narek" research center laboratory, "Mavas Group", "Standard Dialog", "Darmantest Laboratories" etc.
The main purpose of the meeting was discussion of current issues that exist in almost all laboratories, finding solutions and trying to implement those solutions in a short period. In particular, the issues regarding the acquisition of qualitative and affordable laboratory standard solutions, gases, microbiological media and other items, were addressed during the discussion.