Հերթական դասընթացն արտերկրում
2016 թվականի փետրվարի 15-26-ը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Իդշտայն քաղաքի Ֆրեզենիուսի համալսարանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության չափագիտության ազգային գործակալության ֆինանսավորմամբ կայացած հերթական ուսուցողական դասընթացին իր մասնակցությունն ունեցավ «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիայի անալիտիկ քիմիայի ավագ մասնագետը:
Դասընթացը վերաբերում էր ջրում և կարտոֆիլում սարքավորումներով պեստիցիդների մնացորդային քանակությունների որոշմանը, ինչպես նաև ELISA մեթոդով աֆլատոքսինների որոշմանը:
Ուսուցումը բավականին հետաքրքիր և արդյունավետ էր, ինչը հնարավորություն ընձեռեց մեր մասնագետին բարելավելու իր գիտելիքները և կարողությունները՝ համապատասխան ոլորտներում, իսկ ձեռքբերած գիտելիքներն ու փորձը կկիրառվեն նաև հետագա աշխատանքներում, ինչպես նաև կփոխանցվեն լաբորատորիայի մյուս մասնագետներին ևս:

The next overseas training course
Chief specialist of Analytical Chemistry of the analytical laboratory «FDA Laboratory» LLC has participated in regular training held on February, 15-26, 2016 at the Fresenius University of Applied Sciences in Idstein, Germany, funded by the National Institute of Metrology of the Federal Republic of Germany (PTB).
The training was focused on GC-MS and LC-MS / MS methods of the determination of pesticide residues in water and potatoes, as well as on the detection of aflatoxins by ELISA method.
That interesting and fruitful course let our expert to further her knowledge and skills in the relevant field, to apply acquired expertise in the future work, as well as to share it with other specialists of the laboratory.