«ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ն բացում է ԵՄ շուկայի դռները՝ հայկական գինու համար
«ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիան ընգրկվել է Եվրոպական Միության երրորդ երկրներից գինիներ ներմուծելու համար պահանջվող VI-1 փաստաթուղթ (սերտիֆիկատ) տրամադրելու իրավունք ունեցող գործակալությունների և լաբորատորիաների ցանկում:
Սա նշանակում է, որ այսուհետ հայ գինի արտադրողները ստիպված չեն լինի հասնելու Վրաստան:
«ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիայի այս քայլը ևս մեկ հնարավորություն է հայ գինի արտադրողների և արտահանողների համար իրենց ժամանակը և ռեսուրսները առավել նպատակային օգտագործելու և իհարկե իրենց արտադրանքը դեպի Եվրոպական Միության երկրներ արտահանելու համար:
Ուրախ ենք տեղեկացնել նաև, որ այս առիթով մեզ շնորհավորել են մեր մշտական գործընկերները, մասնավորապես գերմանական PTB ընկերությունը, ով կարևորելով հայկական գինու դերը համաշխարհային շուկայում, նշել է այս սերտիֆիկատի առկայության պայմաններում հայ գինի արտադրողների հետագա արտահանման, ինչպես նաև նոր շուկաների ձեռք բերման առավել լայն հնարավորությունները:

ООО "ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория" распахивает двери рынков ЕС для армянского вина
Аналитическая лаборатория ООО "ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория" вошла в список лабораторий и органов, имеющих право предоставления документа (сертификата) VI-1, необходимого для ввоза в ЕС вин из третьих стран.
Это значит, что с этого момента армянские виноделы не будут вынуждены отправляться за таким важным документом в Грузию, так как это достижение аналитической лаборатории ООО "ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория" создает для армянских производителей и экспортеров вина еще одну возможность наиболее целесообразно использовать свое время и ресурсы, и разумеется экспортировать свою продукцию в страны Европейского Союза.
Рады также сообщить, что, в связи с этим мы получили поздравления от наших постоянных коллег, и в частности, представителей немецкой организации PTB, которые подчеркнув важную роль армянских вин на всемирном рынке, отметили, что благодаря наличию этого сертификата для виноделов Армении создаются более широкие возможности экспорта и освоения новых рынков.