2018 թվականի սեպտեմբերի 7-9 տեղի ունեցավ հանրապետության կարևորագույն ցուցահանդեսը` «ARMENIA EXPO 2018» 18-րդ միջազգային ունիվերսալ առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումը:
Ցուցահանդեսի մասնակիցներն այցելուներին, գործընկերներին նաև հանրապետության նախագահին ցուցադրեցին իրենց ապրանքներն ու ծառայությունները:
Այս տարի ցուցահանդեսում իրենց արտադրանքն ու ծառայություններն էին ներկայացնում հայրենական ու արտասահմանյան ավելի քան 200 ընկերություններ, ինչպես նաև անհատ ձեռներեցներ ու ֆերմերներ:
Նման միջոցառումները լայն գործընկերային կապեր հաստատելու, հանրության իրազեկվածությունը բարձրացնելու համար լավագույն հարթակ են հանդիսանում և «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա ՍՊԸ» փորձարկման լաբորատորիան չէր կարող անմասն մնալ այս կարևոր իրադարձությունից:
Ցուցհանդեսի շրջանակներում միջազգայնորեն հավատարմագրված «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիան ներկայացնում էր իր ծառայությունները հետևյալ ուղղություններով՝ սննդի որակի և անվտանգության, դեղերի որակի և կենսահամարժեքության, մանրէաբանական, ծխախոտի, գինու, ջրի փորձարկումներ նաև Պետական Գրանցման Վկայականի տրամադրում:

On September 7-9 2018, the largest exhibition of the Republic of Armenia - the 18th Interna­tional Universal Trade and Industry Forum «ARMENIA EXPO 2018» was held.
The exhibitors demonstrated their products and services to visitors, colleagues and also to the President of the Republic of Armenia.
This year more than 200 domestic and foreign companies, as well as, private entrepreneurs and far­mers presented their products and services at the exhibition.
Such events are the best platform for establishing broader partnerships, raising public awareness, and the analy­tical laboratory «FDA Laboratory» LLC couldn’t remain indifferent to this important event.
Within framework of the exhibition, internationally accredited analytical laboratory of «FDA Laboratory» LLC presented its services in the following areas: food quality and safety, drug quality and bioequivalence, microbiological, testing of tobacco, water and wine, and provision of State Registration Certificate.