2018 թվականի սեպտեմբերի 7-9 տեղի ունեցավ հանրապետության կարևորագույն ցուցահանդեսը` «ARMENIA EXPO 2018» 18-րդ միջազգային ունիվերսալ առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումը:
Ցուցահանդեսի մասնակիցներն այցելուներին, գործընկերներին նաև հանրապետության նախագահին ցուցադրեցին իրենց ապրանքներն ու ծառայությունները:
Այս տարի ցուցահանդեսում իրենց արտադրանքն ու ծառայություններն էին ներկայացնում հայրենական ու արտասահմանյան ավելի քան 200 ընկերություններ, ինչպես նաև անհատ ձեռներեցներ ու ֆերմերներ:
Նման միջոցառումները լայն գործընկերային կապեր հաստատելու, հանրության իրազեկվածությունը բարձրացնելու համար լավագույն հարթակ են հանդիսանում և «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա ՍՊԸ» փորձարկման լաբորատորիան չէր կարող անմասն մնալ այս կարևոր իրադարձությունից:
Ցուցհանդեսի շրջանակներում միջազգայնորեն հավատարմագրված «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիան ներկայացնում էր իր ծառայությունները հետևյալ ուղղություններով՝ սննդի որակի և անվտանգության, դեղերի որակի և կենսահամարժեքության, մանրէաբանական, ծխախոտի, գինու, ջրի փորձարկումներ նաև Պետական Գրանցման Վկայականի տրամադրում:

С 7-9 сентября 2018 года состоялась крупнейшая выставка Республики Армения - 18-й Международный универсальный торгово-промышленный форум «ARMENIA EXPO 2018».
Участники выставки продемонстрировали свои продукты и услуги посетителям и коллегам, а также президенту Республики Армения.
В этом году более 200 отечественных и зарубежных компаний, а также частных предпри­нимателей и фермеров представили свои продукты и услуги на выставке.
Такие мероприятия являются лучшей платформой для установления более широких парт­нерских отношений, повышения осведомленности общественности, а аналитическая лаборатория ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» не смогла оставаться равнодушной к этому важному событию.
В рамках выставки международная аккредитованная аналитическая лаборатория ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» представила свои услуги по следующим направлениям: качество и безо­пас­ность пищевых продуктов, качество лекарств и биоэквивалентность, микробиоло­гическое тес­тирование, тестирование табака, воды и вина, а также предоставление свидетельствa о госу­дарственной регистрации.