Փետրվարի 11-15, Մոսկվայում տեղի ունեցավ «ՊՐՈԴԷՔՍՊՈ» 26-րդ միջազգային ցուցահանդեսը, որը սննդի, ըմպելիքների և սննդային հումքի ոլորտում թիվ 1 ցուցահանդեսն է համարվում ՌԴ-ում:
Ցուցահանդեսն անցկացվում է ՌԴ գյուղատնտեսության նախարարության և առևտրաարդյունաբերական պալատի բարձր հովանո ներքո:
Ցուցահանդեսին այս տարի մասնակցում էին 69 երկրներից 2442 ընկերություններ, ովքեր իրենց արտադրանքը ներկայացնում էին 28 տարբեր թեմաներով առանձնացված տաղավարներում:
Ցուցահանդեսին B2B ձևաչափով մասնակցում էր նաև «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ միջազգայնորեն հավատարմագրված փորձարկման լաբորատորիան իր գործընկեր կազմակերպության՝ «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ սերտիֆիկացման մարմնի հետ:
«ՊՐՈԴԷՔՍՊՈ 2019»-ին «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ ՓԼ և «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ սերտիֆիկացման մարմինը համատեղ մշակել էին ծառայությունների փաթեթ, որտեղ շեշտը դրված էր 1 պատուհանի սկզբունքի վրա՝ կատարել բոլոր լաբորատոր փորձարկումները և ստանալ անհրաժեշտ փաստաթղթերը մեկ վայրից, ըստ ոլորտի համապատասխանության՝
- Պետական Գրանցման Վկայական, որը տրամադրվում է ԿԱՀ-ին, մանկական սննդին, ջրին (հանքային, բնական, բուժիչ, սեղանի) և մարզիկների համար նախատեսված հատուկ նշանակության սննդամթերքին:
- EAC* հայտարարագրեր և սերտիֆիկատներ, որոնք տրամադրվում են, ինչպես պարենային, այնպես էլ ոչ պարենային ապրանքներին:
Ցուցահանդեսի ընթացքում «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ լաբորատորիա» ՍՊԸ և «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ աշխատակիցներն ունեցել են մոտ 100 ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ և արդյունքներն արդեն իսկ շոշափելի են, քանի որ Հայաստան վերադառնալուն պես ստացել ենք բազմաթիվ զանգեր և նամակներ:

11-15 февраля в Москве состоялась 26-ая международная выставка «ПРОДЭКСПО», которая считается выставкой номер 1 в России в сфере продуктов питания, напитков и пищевого сырья.
Выставка проводится при поддержке Министерства сельского хозяйства РФ, под патронатом Торгово-промышленной палаты РФ.
В этом году в выставке приняли участие 2442 компании из 69 стран, представленных в 28 различных тематических павильонах.
Международно-аккредитованная аналитическая лаборатория ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» также приняла участие в выставке вместе с партнерской организацией - органом по сертификации ООО «Сертификация и Качество» в формате B2B.
Аналитическая лаборатория ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» и орган сертификации ООО «Сертификация и Качество» совместно разработали пакет услуг для выставки «ПРОДЭКСПО-2019», сделав акцент на принципе 1 окна, позволяющем провести все лабораторные экспертизы и получить необходимую документацию из единого места, в соответствии с отраслями аккредитации:
• Свидетельство о Государственной Регистрации на биоактивные добавки, детское питание, воды (минеральная, натуральная, лечебная, столовая) и специальное питание, предназначенное для спортсменов.
• Декларации и Сертификаты EAC*, которые предоставляются как для продовольственных, так и для непродовольственных товаров.
Во время выставки сотрудники аналитической лаборатории ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» и органа по сертификации ООО «Сертификация и Качество»  встретились с представителями около 100 компаний и результаты этих встреч уже ощутимы, так как сразу по возвращению в Армению уже было получено множество звонков и писем.