Փետրվարի 11-15, Մոսկվայում տեղի ունեցավ «ՊՐՈԴԷՔՍՊՈ» 26-րդ միջազգային ցուցահանդեսը, որը սննդի, ըմպելիքների և սննդային հումքի ոլորտում թիվ 1 ցուցահանդեսն է համարվում ՌԴ-ում:
Ցուցահանդեսն անցկացվում է ՌԴ գյուղատնտեսության նախարարության և առևտրաարդյունաբերական պալատի բարձր հովանո ներքո:
Ցուցահանդեսին այս տարի մասնակցում էին 69 երկրներից 2442 ընկերություններ, ովքեր իրենց արտադրանքը ներկայացնում էին 28 տարբեր թեմաներով առանձնացված տաղավարներում:
Ցուցահանդեսին B2B ձևաչափով մասնակցում էր նաև «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ միջազգայնորեն հավատարմագրված փորձարկման լաբորատորիան իր գործընկեր կազմակերպության՝ «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ սերտիֆիկացման մարմնի հետ:
«ՊՐՈԴԷՔՍՊՈ 2019»-ին «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ ՓԼ և «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ սերտիֆիկացման մարմինը համատեղ մշակել էին ծառայությունների փաթեթ, որտեղ շեշտը դրված էր 1 պատուհանի սկզբունքի վրա՝ կատարել բոլոր լաբորատոր փորձարկումները և ստանալ անհրաժեշտ փաստաթղթերը մեկ վայրից, ըստ ոլորտի համապատասխանության՝
- Պետական Գրանցման Վկայական, որը տրամադրվում է ԿԱՀ-ին, մանկական սննդին, ջրին (հանքային, բնական, բուժիչ, սեղանի) և մարզիկների համար նախատեսված հատուկ նշանակության սննդամթերքին:
- EAC* հայտարարագրեր և սերտիֆիկատներ, որոնք տրամադրվում են, ինչպես պարենային, այնպես էլ ոչ պարենային ապրանքներին:
Ցուցահանդեսի ընթացքում «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ լաբորատորիա» ՍՊԸ և «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ աշխատակիցներն ունեցել են մոտ 100 ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ և արդյունքներն արդեն իսկ շոշափելի են, քանի որ Հայաստան վերադառնալուն պես ստացել ենք բազմաթիվ զանգեր և նամակներ:

The 26th international exhibition «PRODEXPO», which is considered the number 1 exhibition in Russia for field of food, beverages and food raw materials, took place on February 11-15, in Moscow.
The exhibition is supported by the Ministry of Agriculture of the Russian Federation and is held under the patronage of the Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation.
2442 companies from 69 countries participated in the exhibition this year and was represented in 28 different thematic pavilions.
The internationally accredited analytical laboratory «FDA Laboratory» LLC has also participated in the exhibition together with a partner organization - the certification body «Certification and Quality» LLC, in B2B format.
Аnalytical laboratory «FDA Laboratory» LLC and certification body «Certification and Quality» LLC have jointly developed a package of services for the exhibition «PRODЕXPO 2019», focusing on the principle of 1-window that allows to conduct all laboratory expertise and obtain the necessary documentation from a single place, in accordance with the scope of accreditation:
- Certificate of State Registration of bioactive additives and food supplements, baby food, water (mineral, natural, medical, dining) and special food intended for athletes.
- EAC* Declarations and Certificates that are provided for both food and non-food goods.
During the exhibition, the employees of the analytical laboratory «FDA Laboratory» LLC and certification body «Certification and Quality» LLC have met with representatives of about 100 companies and the results of those meetings are already visible, since many calls and letters have already been received from the return to Armenia.