Եվրասիական միության պետությունների ձեռնարկությունների առաջնորդ
Հանրային մրցանակների և կոչումների միջազգային կազմակերպչական կոմիտեն, որը Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների տնտեսական և հասարակական կյանքի տարբեր ոլորտներում փնտրում, բացահայտում և արժանացնում է գնահատանքի իրական, տաղանդավոր և ստեղծագործ մասնագետներին և գործարարներին 2023 թվականի «Եվրասիական միության պետությունների ձեռնարկությունների առաջնորդ» («Предприятие Лидер Евразийского Союза Государств») բարձր կոչմանը և մրցանակին արժանացրեց «ԷՖ ԴԻ ԷՅ» Լաբորատորիա ՍՊԸ-ին:
Այս կոչումը և մրցանակը ևս մեկ անգամ փաստում են, որ այն նշաձողը, որը սահմանել է «ԷՖ ԴԻ ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ն իր առջև տանում է հաստատուն և շարունակական զարգացման, որը միակ և ճշմարիտ ուղին է:
Արժանանալ կոչման և մրցանակի Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում բարձր և արդյունավետ գործունեության, ոլորտում մեծ ներդրման և ժամանակակից տնտեսական պայմաններում բարձր կատարողականություն ցուցաբերելու համար, սա իսկապես մեծ պատիվ է, առավել բարձր պատասխանատվություն և հզոր շարժիչ ուժ առաջ գնալու և հանուն հաջողության մշտապես մեկ քայլ առաջ լինելու համար:

Предприятие Лидер Евразийского Союза Государств
Высокое звание и награда «Предприятие Лидер Евразийского Союза Государств» за 2023 год присвоена ООО «ЭФ ДИ ЭЙ Лаборатория» Международным организационным комитетом общественных наград и званий, который занимается поиском, выявлением и награждением подлинных, талантливых, творческих специалистов и представителей бизнеса в различных сферах экономической и социальной жизни государств-членов Евразийского экономического союза.
Это звание и награда еще раз доказывают, что поставленная ООО «ЭФ ДИ ЭЙ Лаборатория» веха ведет к последовательному и непрерывному развитию, что является единственно реальным путем.
Несомненно, большая честь, высочайшая ответственность и сильный мотиватор прогресса и успеха постоянно быть на шаг впереди, чтобы получить звание и награду за высокую и эффективную деятельность в социально-экономическом развитии государства-члена Евразийской экономической Союза за большие инвестиции в области и за высокую производительность в современных экономических условиях.